FAQ

1. Czy TEYA produkuje swoje towary?

Tak, miejsce naszej produkcji jest w Europie, w Polsce. Wszystkie nasze akcesoria są ręcznie szyte przez lokalnych krawców. Produkujemy wszystko w ograniczonych ilościach albo na specjalne zamówienie, dlatego możemy gwarantować jakość premium. W TEYA opowiadamy się za etyczną produkcją, jesteśmy przeciwko taniej masowej produkcji z dużą liczbą odpadów, zanieczyszczających naszą planetę. Naszą filozofią jest jakość ponad Ilość.

2. Jakiego jedwabiu używacie?

Wszystkie produkty TEYA są uszyte ze 100% morwowego jedwabiu najlepszej jakości. Nigdy nie kupujemy materiału w hurtowniach, w których jakość tkaniny może być zróżnicowana. Nasz jedwab jest przygotowywany na zamówienie w Chinach. Współpracujemy tylko z certyfikowanym dostawcą. Z pomocą naszego przedstawiciela cały czas kontrolujemy jakość materiału na każdym etapie przed wysyłką tkaniny do Europy.

3. Dlaczego wybraliście chiński jedwab? 

Historia jedwabiu zaczyna się w starożytnych Chinach około 27 wieku przed naszą erą. Od tego czasu Chiny są czołowym producentem jedwabiu na świecie. Europejscy producenci również importują surowy materiał z Chin (włókna jedwabiu, przędzę jedwabną), by później transformować go w jedwab fabryczny. My zdecydowaliśmy się współpracować bezpośrednio z dostawcą surowego jedwabiu, ,,czystej” tkaniny z Chin. To pozwala nam mieć dostęp do jedwabiu najlepszej jakości.

4. Dlaczego spać na jedwabiu?

W 100% naturalny i hypoalergiczny jedwab jest najbardziej przyjaznym skórze i włosom materiałem na świecie. Aby poznać szczegóły kliknij TUTAJ i dowiedz się dlaczego warto kupić poszewki TEYA .

5. Co to jest momme?

Momme jest jednostką miary, która wskazuje ciężar/gęstość jedwabiu. Im wyższa jest wartość momme, tym ,,cięższy” i bardziej trwały jest materiał (większa ilość jedwabiu jest używana w procesie tkania). Wartość momme zawsze wskazuje jakość jedwabiu.

6. Czy mogę prać produkty TEYA w pralce?

Możesz prać produkty TEYA w pralce, ale musisz używać SPECJALNYCH środków do jedwabiu i delikatnego cyklu (zimna woda, 30 stopni Celsjusza, delikatne wirowanie). Jeśli nie ufasz pralce, użyj torebki do delikatnych rzeczy albo pierz ręcznie lub na sucho. Nie rekomendujemy ręcznego prania bielizny i delikatnych akcesoriów, aby zachować jak najdłużej ich perfekcyjny wygląd. Zachęcamy zapoznać się z poradnikiem dbania o jedwab TUTAJ.

7. Jak długo będzie mi służyć poszewka z jedwabiu?

Jeśli będziesz się stosować do zasad pielęgnacji, Twoja poszewka TEYA będzie Ci służyć latami. Nawet dłużej, jeśli masz kilka z nich. Różnorodność dodaje kolorytu w życiu:) Generalnie rzecz biorąc, rekomendujemy kupować Ci nową poduszkę po 2 latach codziennego stosowania, kiedy jedwab traci swój połysk.


8. Czy mogę zwrócić swoje zamówienie?

Jesteśmy przekonani, że będziesz zadowolona/-y ze swojego zakupu. Jeśli będzie inaczej, możesz zawsze zwrócić swoje zamówienie z pełną refundacją kosztów w ciągu 14 dni od złożenia zamówienia (wyłączając koszty dostawy). Sprawdź informacje dotyczące zwrotów TUTAJ

9. Czy robicie dostawy na cały świat?

Tak, dostarczamy nasze produkty na cały świat. Jeśli nie możesz znaleźć swojego kraju na liście, prosimy o kontakt (hello@teyasilk.com)